Wakacje ;)

sierpnia 31, 2017


  Lato w tym roku jakieś takie burzowe a u mnie na podwrocławskiej prowincji raczej zimne i deszczowe.
 Pogoda nad morzem nie różniła się dużo, oprócz tego, że przez większą część pobytu nie było przerw
pomiędzy jedną ulewą a drugą :) Taka mała dygresja pogodowa ;)
W pogodzie było kiepsko więc włóczki, druty i dzierganie zajęły mi prawie cały urlop i nadrobiłam swoją niemoc twórczą czerwcowo -lipcową. Od urlopu parę projektów już skończyłam i czekają na zdjęcia a jeden, duży czeka na lepszy czas bo zrobił się ciężki a w trakcie dziergania aktualnie Wakacyjny szaliczek Mariolci :) Mój jest z innej włóczki- w ramach wykorzystywania zalegających włóczek użyłam Spirit Scheepjes. Kolory takie moje i raczej już jesienne, więc na wrzesień jak znalazł :)

 Staram się na ogół nie rozpoczynać kilku robótek na raz bo kończą swój żywot szybciej, niż zaczynają i lądują znów w motku lub w szufladzie ale po poważnych przemyśleniach nad stanem swojego włóczkowego "magazynu" musiałam od razu rozpocząć kolejny udzierg zaraz po rozpoczęciu poprzedniego :D Po prostu temperatura spadła poniżej 10 stopni Celsjusza i w tym momencie przypomniałam sobie, że mam braki w swetrach rozpinanych.
 Oczywiście na stanie mam jeszcze jednego trupa pochowanego w szufladzie ale na razie nie chce mi się go dotykać bo mam obawy, że moje obliczenia zawiodły i w końcu będzie ponownie motkiem;)
W mojej kolekcji pojawiły się ostatnio kilka włóczek, które w coś się na pewno przeobrażą w przyszłości ale póki co to sytuacja jest rozwojowa :) I znów zapierająca dech Senorita Mechita. Ona jest taka cudowna ;)

 Naoglądałam się tych włóczek ręcznie farbowanych, że postanowiłam sama pokombinować. Parę próbek zrobiłam na włóczkach, które i tak nie starczyłyby na udzierg więc są próbkami ;) A wygląda to tak...


 Po próbach zafarbowałam już konkretną włóczkę, z której powstanie sweterek :) Ale te farbowanki przedstawię w osobnym wpisie.
Dziś ostatni dzień sierpnia :( Czas zacząć się żegnać z latem ale akurat ja wrzesień lubię, a że do szkoły już nie chodzę to się cieszę :)

You Might Also Like

0 komentarze

ⓒknitomania.pl . Obsługiwane przez usługę Blogger.